Haber Aktüel 11 Bülteni Çağdaş Sinan Dağ 12 Ocak 2018

Çağdaş Sinan Dağ Haber Aktüel’in 1. bölümünde Silopi’de otobüs devrildi, Dışişleri’nden ABD açıklaması, Mehmet Altan ve Şahin Alpay için tahliye yolu açıldı, AYM kararına rağmen Mehmet Altan ve Şahin Alpay’ı tahliye etmedi, AYM, Mehmet Altan ve Şahin Alpay tahliye edilmeyince Twitter’dan duyuru yaptı, Bozdağ’dan AYM tepkisi, HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın vekilliği düşürüldü, MHP ittifak komisyonunu belirledi, 697 sayılı yeni KHK açıklandı, KHK kapsamında 60 akademisyen ve 19 idari personel de üniversitelerden ihraç edildi, Yeni KHK’larda TC No’larının yayınlanması tepki çekti, Özel Harekat Daire Başkanlığı kaldırıldı, 43. Muhtarlar Toplantısı’nda Erdoğan: Fidan’a ifadeye gitmeyeceksin dedim, AKP ve MHP’den ittifak komisyonu, Demirtaş bugün görülecek olan duruşmaya gelecek, Garo Paylan suikast iddiasıyla ilgili ifade verdi, HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan’a 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası haberlerini sundu.

Çağdaş Sinan Dağ, Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu ile AYM’nin Altan ve Alpay hakkındaki tahliye kararını ve Bozdağ’ın tepkisini konuştu.

Çağdaş Sinan Dağ, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ile Demirtaş davasını ve Paylan’ın ‘suikast’ açıklamasını konuştu.

Category: Aktüel, Güncel