Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği Gönüllüsü Özge Özgüner okullarda cinsel şiddetin nasıl oluştuğu, ortaya çıktığı ve engellenebileceğine dair değerlendirmelerde bulundu.  

Read more

Yadigar Anlı ile #MorGündem programında Eğitimsen 3 Nolu Şube Sekreteri Ayşe Panuş ile karma eğitim kaldırılıyor mu? tartışması ve Türkiye tarihinde karma eğitimin uygulanışı konuşuluyor.

Read more

Kadına yönelik şiddetin yıllık bilançosunu ortaya koyan Mor Çatı Vakfı’ndan Aslı Elif Sakallı #MorGündem‘de Yadigar Anlı’nın konuğu oldu

Read more

LGBTİ+ Hakları Savunucusu Beren Azizi, Yadigar Anlı ile #MorGündem’de LGBTİ+’lara yönelik şiddeti, nefret cinayetlerini ve Türkiye’de LGBTİ+ bireylerin yaşadıklarını anlatıyor.

Read more

Kadınların sendikal mücadelesiyle zaferle sonuçlanan Novamed grevi Akademisyen-Yazar Doç. Dr. Feryal Saygılıgil imzasıyla kitaplaştırıldı. Yadigar Anlı, #MorGündem’de bu hafta Doç. Dr. Feryal Saygılıgil ile kitabı ve çektiği belgeseller konuşuluyor.

Read more

Kadın Meclisleri Üyesi Fidan Ataselim Mor Gündem’de Yadigar Anlı ile ekonomik krizin kadınlara etkisini ve kadınların buna karşı birlikte mücadelesinin önemini anlattı

Read more

Yadigar Anlı #MorGündem programında Avukat Ezgi Duman ile kaldırılması konuşulan ve çokça tartışılan süresiz nafaka meselesini, nafakanın kadınlar için ne ifade ettiğini konuşuyor.

Read more

Eğitim Sen’den Ayşe Panuş, Yadigar Anlı’nın sunumuyla Mor Gündem Programı’nda kız çocuklarının eğitim sürecine dair konuştu

Read more

Yadigar Anlı ile #MorGündem programında artan taciz ve şiddet vakalarını İstanbul Yeldeğirmeni Mahallesi’nden Maya Atacanova ile Eser Sandıkçı anlatıyor.

Read more

Yadigar Anlı’nın hazırlayıp sunduğu Mor Gündem’de Avukat Seda Akço Bilen ile çocuk istismarı ve bunun sonucu olan çocuk gebeliklerinin önlenebilir olup olmadığı, denetim mekanizmaları yasal çerçevede değerlendirildi.

Read more