Aslı Uluşahin’in sunduğu Kültür Servisi programında bu hafta, seslendirme oyuncularının yaşadığı zorluklar, seslendirme oyuncu Sercan Gidişoğlu ile konuşuldu.

Read more

Aslı Uluşahin’in sunduğu Kültür Servisi programının bu haftaki konuğu çevirmen Celal Üster oldu. Üster, 50 yıllık çevirmenlik mesleğini ve tarihten bugüne kültür gazeteciliğini ele aldı.

Read more

Veysel Ok’un sunduğu İnsan Hakları Ajandası programının bu haftaki konuğu #CHP’li Sezgin Tanrıkulu oldu. Tanrıkulu Diyarbakır Sur’da öldürülen eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’yi anlattı.

Read more

Aslı Uluşahin’in sunduğu Kültür Servisi programına konuk olan arkeolog İsmail Gezgin, Anadolu’nun arkeolojik olarak önemine değindi.

Read more

Aslı Uluşahin’in hazırlayıp sunduğu Kültür servisi programı bu hafta da dolu dolu. Sanatçı Mehmet Güreli’nin konuk olduğu programda Ali Asker röportajı da var.

Read more

Aslı Uluşahin’in sunduğu Kültür Servisi programının bu haftaki konuğu oyuncu Tilbe Saran oldu.

Read more

Aslu Uluşahin’in hazırlayıp sunduğu Kültür Servisi’nin bu haftaki konuğu araştırmacı yazar Melih Güneş oldu. Programda, yaşamını yitiren Nazım Hikmet’in oğlu Mehmet Hikmet’in yaşamı ele alındı. 

Read more

Aslı Uluşahin’in sunduğu Kültür Servisi programının bu haftaki konuğu Anons Filmi yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun oldu. Coşkun, filmin gerçek olaylardan örnek alınarak yapıldığını  söyledi. 

Read more

Aslı Uluşahin’in sunduğu Kültür Servisi’nin bu haftaki konuğu Edebiyat ajanı Amy Spangler oldu.  Programda startı verilen Filmekimi işlendi. Cannes, Venedik, Berlin gibi, büyük festivallerde beğeni toplamış filmlerden bir seçki sunan Filmekimi  İstanbul’un ardından Ankara ve İzmir’e konuk olacak sinema şenliğinde toplamda 49 film gösterilecek.

Read more