Hilal Yağız ile #MorGündem programında Uzman Doktor Senem Arslan kadınların sağlık hizmetlerine erişimini, cinsel sağlık konusunda bilinmeyenleri ve kadınların sağlığı konusunda merak edilenleri anlattı.

Read more

Hilal Yağız ile #MorGündem’de yerel seçimlerde kadın adaylar ve yerel siyasette kadın temsili Eşitlik Adalet Kadın P. Kurucusu Gülseren Onanç ve TKDF Başkanı Canan Güllü ile konuşuluyor.

Read more

Hilal Yağız ile #MorGündem programında Feminist Aktivist Hasbiye Günaçtı, 25 Kasım’da kadınların yürüyüşüne polis engelini, CB Erdoğan’ın kadınla erkeğin eşit olmadığı sözlerini, Kadınların sokakta ve evde neler yaşadıklarını ve nasıl mücadele ettiklerini anlatıyor.

Read more

Hilal Yağız ile #MorGündem’de Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı Gönüllüsü Avukat Perihan Meşeli, 6284 Nolu yasanın içeriğini, tedbir ve koruma kararlarını, “Karar Aldım” kampanyasını değerlendiriyor.

Read more

Hilal Yağız’ın sunduğu Mor Gündem programının bu haftaki konuğu yazar Ayşe Düzkan oldu.

Read more

Hilal Yağız ile #MorGündem’de Akademisyen-Sinema Yazarı Gülengül Altıntaş ve Oyuncular Sendikası YK Üyesi Eda Çatalcam ile dizi ve sinema sektöründe taciz, toplumsal cinsiyet, kadın ve erkek temsilleri konuşuluyor.

Read more

Hilal Yağız ile #MorGündem programında “Kadınlar Birlikte Güçlü” grubundan Aktivisler Özengül Ergün ve Çağla Akdere ile kadın hareketinin acil gündemleri, Kadınlar Birlikte Güçlü grubunun İstanbul buluşması ve İktidarın kadın hareketi ile ilişkilenmesi konuşuluyor.

Read more

Hilal Yağız ile #MorGündem programında TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu Üyesi Gülfem Karataş ve Artı Tv Muhabiri Nalin Öztekin, medyada .çalışan kadınların yaşadıklarını, erkek egemenliği ve kadınların taleplerini anlatıyor.

Read more

Hilal Yağız ile #MorGündem’de Sosyolog Mualla Gülnaz Kavuncu ve Müslüman feminist Nebiye Arı, Ak Parti döneminde Müslüman Kadın Hareketi, Din adamlarının Cinsiyetçi fetvaları ve kamplaşmanın kadınlara etkisi konuşuldu.

Read more

Hilal Yağız ile #MorGündem’de HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ve Mor Çatı Gönüllü Av. Selin Nakipoğlu ile Nafaka düzenlemesi ve kadınlara nasıl etki edeceği konuşuluyor.

Read more