Mehveş Evin ile #SözBizim programında Gazeteci Bahadır Özgür ve Yazar Hakkı Özdal Hükümetin kriz siyasetini ve Torba kanunları değerlendiriyor.

Read more

Mehveş Evin ile #SözBizim programında Gazeteci Bahadır Özgür ve Yazar Hakkı Özdal ekonomik büyümenin gerilemesini, krizin toplumsal etkisini, 71 maddelik torba kanunu ve Fikirtepe’de kentsel dönüşümü değerlendiriyor.

Read more

Mehveş Evin’in sunduğu Söz Bizim programının 2. Bölüm konuğu ise akademisyen Alphan Telek oldu. Telek, Fransa’da devam eden eylemlere değinerek, ”Macron harekatı sürekli şiddet gösteren vandallar olarak yansıtıyor” dedi. 

Read more

Mehveş Evin’in sunduğu Söz Bizim programının bu haftaki konukları avukat Can Atalay ve gazeteci Ali Ergin Demirhan oldu. Geçtiğimiz günlerde Gezi soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan avukat Can Atalay, Gezi’nin bir halk hareketi olduğunu ve arkasında finansör kimsenin olmadığını söyledi. Gazeteci Ali Ergin Demirhan ise Gezi’ye AKP’lilerin bile geldiğini hatırlattı.

Read more

Mehveş Evin’in sunduğu Söz Bizim programının bu haftaki konukları CHP’li Sezgin Tanrıkulu, avukat Muharrem Erbay ve Suruç katliamından yaralı kurtulan Yasin Can oldu.

Read more

Dünya Çocuk Hakları gününe özel Söz Bizim programında, çocuk hakları konuşuldu. Programın konukları ise Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Gündem Çocuk Derneği üyesi Ezgi Koman, Eğitim Reformu Girişimi üyesi Burcu Meltem Arık ve avukat Seda Akço oldu. 

Read more